ISS RFID Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie na realizację projektu pn.
„Opracowanie innowacyjnego systemu mechatronicznego do zabezpieczenia i monitorowania towarów w transporcie.,
nr umowy FENG.01.01-IP.02-0087/23, finansowana ze środków
I PRIORYTET PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA NOWOCZESNEJ GOSPODARKI 2021–2027 (FENG)
Celem Projektu jest opracowanie innowacyjnego, systemu mechatronicznego do zabezpieczania i monitorowania towarów w transporcie, ze szczególnym uwzględnieniem towarów wrażliwych, transportowanych w łańcuchu dostaw, jak i towarów niebezpiecznych. System oparty o 3 pasma komunikacji.
Efektem Projektu będzie plomba zabezpieczająca transport towarów, która będzie umożliwiać zdalną kontrolę i odczyt danych na duże odległości przy pomocy systemu opartego o czytniki i anteny komunikacji bezprzewodowej (anteny rekonfigurowalne/wielozakresowe) oraz algorytmy umożliwiające automatyczne przyjmowanie towarów oraz odpowiednie ustawianie parametrów w celu eliminacji zakłóceń i potwierdzania zgodności.
Odbiorcami rozwiązania będą m.in. firmy transportowe i logistyczne. Efekt projektu dostępny będzie dla osób z niepełnosprawnościami.
Okres realizacji Projektu: 01.12.2023 – 30.11.2025 r.
Wartość Projektu: 4 256 152,65 zł
Kwota dofinansowania Projektu: 3 145 322,38 zł
ISS RFID Sp. z o.o. jako konsorcjant, otrzymała dofinansowanie unijne na realizację Projektu pn.
„Zminiaturyzowany moduł IoT do wykrywania gazu amoniakowego – IoT-Miniaturized Ammonia Gas Sensor Module” [akronim I-Mags],
nr WPN/4/66/i-MAGS/2022, ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach 4. konkursu Współpracy Polska-Niemcy.
Celem Projektu jest opracowanie kompletnego systemu IoT dla sensorów gazu, który będzie umożliwiał przeprowadzenie dokładnej analizy i bieżące monitorowanie stężenia gazu amoniakowego (inaczej amoniaku; NH3) w powietrzu podczas hodowli zwierząt na obszarach wiejskich.
Efektem Projektu będzie kompletny system IoT składający się z sensorów IoT umieszczonych wewnątrz pomieszczeń, w których hodowane są zwierzęta, wykonujących dokładne pomiary stężenia amoniaku oraz stacji bazowych IoT umieszczonych na suficie wewnątrz budynków i komunikujących się bezprzewodowo z sensorami IoT oraz zainstalowanej wewnątrz budynku bramy IoT połączonej za pomocą standardu Ethernet ze stacjami bazowymi IoT. System pozwoli pozyskiwać za pośrednictwem stacji bazowych IoT danych z sensorów IoT w celu ich agregacji, przetwarzania oraz udostępniania użytkownikowi systemu.
Okres realizacji Projektu: 01.07.2022 r. – 30.06.2024 r.
Wartość Projektu: 1 419 039,89 zł
Kwota dofinansowania Projektu: 1 374 004,69 zł
ISS RFID Sp. z o.o. jako konsorcjant, otrzymała dofinansowanie unijne na realizację Projektu pn.
„Bezpośrednie naświetlanie laserowe – opracowanie materiałów i procesów dla następnej generacji zintegrowanych etykiet RFID nie zawierających układów scalonych” [akronim: LDI MAGIC],
nr M-ERA.NET3/2021/123/LDI MAGIC/2022, ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu M-ERA.NET 3 Call 2021
Celem Projektu jest opracowanie nowej generacji materiałów, wraz z szeregiem wzorcowych projektów układów mikrofalowych i szyków antenowych, umożliwiających projektowanie w technologii LTCC nowych etykiet RFID, które nie będą zawierały baterii ani układu scalonego, do pracy w zakresie fal milimetrowych (mmW) – 24 lub 77 GHz – z urządzeniami pełniącymi rolę czytników. Czytniki będą mogły przeprowadzać odczyt nowych tagów w celu ich identyfikacji równocześnie określając ich pozycję (lokalizację). Opracowane rozwiązania będą nakierowane na zastosowania w inteligentnych magazynach, fabrykach, budynkach i szpitalach oraz na możliwości wykonania samolokalizacji przez pojazdy autonomiczne.
Efektem Projektu będą nowe materiały dla realizacji wielowarstwowych układów mikrofalowych w wysokorozdzielczej technologii LTCC m.in. pasty światłoczułe i odpowiednie procesy technologiczne LTCC wykorzystującej bezpośrednie naświetlanie laserowe. Posłużą one do wytworzenia nowych etykiet mmW RFID, które nie będą zawierały baterii, ani układu scalonego, a dodatkowo będą niewielkie, wiarygodne, biokompatybilne, nietoksyczne, wytrzymałe, odporne na warunki zewnętrzne (np. temperaturę, wilgotność, zasolenie) i wielokrotnie używalne. Opracowane rozwiązania będą nakierowane na zastosowania w inteligentnych magazynach, fabrykach, budynkach i szpitalach oraz na możliwości wykonania samolokalizacji przez pojazdy autonomiczne.
Okres realizacji Projektu: 01.05.2022 r. – 30.04.2025 r.
Wartość Projektu: 1 253 530 EUR
Kwota dofinansowania Projektu: 1 233 530 EUR
ISS RFID Sp. z o.o., otrzymała dofinansowanie unijne na realizację Projektu pn.
„Opracowanie innowacyjnego systemu czytników RFID i anten z możliwością mechanicznej zmiany polaryzacji”,
nr POIR.01.01.01-00-0940/21, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020.
Celem Projektu jest opracowanie innowacyjnego co najmniej w skali europejskiej systemu czytników UHF RFID oraz anten z mechaniczną możliwością zmiany polaryzacji służące do zarządzania w szczególności magazynami z branży transport-spedycja-logistyka (TSL) oraz Retail.
Efektem Projektu będzie znacząco ulepszony produkt – system czytników i anten RFID (software + hardware) z możliwością mechanicznej zmiany polaryzacji (polaryzacja liniowa i kołowa). Produkt będzie miał zastosowanie w przestrzeniach magazynowych w branży Retail oraz TSL, w firmach i sieciach sklepów posiadających własne magazyny i sieć dystrybucji do sklepów(drogerie, kurierzy, poczta), a także zajmujących się budową i dzierżawą magazynów, magazynowaniem usługowym oraz transportem. System, będzie także wspomagał inwentaryzację magazynów sklepowych, co w konsekwencji wpłynie na usprawnienie działalności magazynu, a także obniżenie kosztów jego obsługi.
Okres realizacji Projektu: 01.12.2021 r. – 30.11.2023 r.
Wartość Projektu: 2 678 708,23 zł
Kwota dofinansowania Projektu: 2 075 648,73 zł
ISS RFID Sp. z o.o., otrzymała dofinansowanie unijne na realizację Projektu pn.
„Intelligent Secure Trustable Things” [akronim InSecTT],
nr 876038, ze środków ECSEL Joint Undertaking w kooperacji międzynarodowej Austrii, Szwecji, Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii, Irlandii, Finlandii, Słowenii, Polski, Holandii i Turcji.
Celem Projektu jest opracowanie rozwiązań dla inteligentnych, bezpiecznych, godnych zaufania systemów stosowanych w rozwiązaniach przemysłowych dla przemysłu europejskiego w całym łańcuchu dostaw m.in. poprzez opracowywanie rozwiązań dla Internetu rzeczy, dostarczanie rozwiązań wielokrotnego użytku w różnych dziedzinach przemysłu, opracowanie bezpiecznych i niezawodnych rozwiązań odpornych na cyberataki czy opracowanie środków zapewniających użytkownikowi kontrolę nad funkcjonalnością sztucznej inteligencji.
Efektem Projektu będzie budowanie zaufania do inteligentnych rozwiązań i zwiększanie ich akceptacji społecznej.Wydobycie pełnego potencjału Sztucznej Inteligencji Rzeczy z korzyścią dla europejskich infrastruktur, użytkowników końcowych, branż, MŚP, przedsiębiorstw typu start-up i obywateli.
Okres realizacji Projektu: 01.06.2021 r. – 31.05.2023 r.
Budżet całkowity: 44 131 847,56 EUR, w tym budżet ISS RFID: 354 450,00 EUR
Kwota dofinansowania KE w prace ISS RFID: 88 612,50 EUR, dofinansowanie z Centrum: 67 345,50 EUR
ISS RFID Sp. z o.o., otrzymała dofinansowanie unijne na realizację Projektu pn.
„Opracowanie innowacyjnego systemu zabezpieczeń, przy użyciu technologii RFID, pozwalającego na sczytywanie danych ze znaczników RFID i zabezpieczeń mechanicznych w warunkach morskich, w celu podniesienia stopnia bezpieczeństwa jednostek oraz inwentaryzacji sprzętu w środowisku wodnym”,
nr POIR.01.02.00-00- 0024/18-00, z budżetu środków europejskich w ramach konkursu 1/1.2/2018 Program sektorowy INNOship Priorytet I: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa Działanie 1.2 Sektorowe programy B+R
Celem Projektu jest opracowanie innowacyjnego systemu zabezpieczeń, przy użyciu technologii RFID, pozwalającego na sczytywanie danych ze znaczników RFID i zabezpieczeń mechanicznych w warunkach morskich, w celu podniesienia stopnia bezpieczeństwa jednostek oraz inwentaryzacji sprzętu w środowisku wodnym. Przeprowadzone zostaną prace B+R dotyczące rozchodzenia się fal radiowych (RFID) dla technologii pasywnych i aktywnych w środowisku morskim w przestrzeni jednostek pływających. Posłużą one do zastosowania technologii RFID w celu zwiększenia bezpieczeństwa i przyspieszenia inwentaryzacji jednostek pływających.
Efektem Projektu będzie innowacyjne rozwiązanie, niedostępne na rynku europejskim. Wyposażenie jednostek motorowodnych straży przybrzeżnej i innych służb poruszających się po wodzie w ręczne lub stacjonarne czytniki pomoże w zdalnym odczycie wyposażenia ratunkowego danej jednostki. Zapewni to także pomoc w działaniach ratunkowych na wzburzonym morzu, w przypadku potrzeby lokalizacji elementów ratunkowych w użyciu lub zgubionych przez jednostki w czasie sztormu. Oznaczenie całości wyposażenia zabezpieczeniami mechanicznymi oraz znacznikami RFID o określonej częstotliwości, dostosowanymi do budowy jednostki pływającej, ma szanse na praktyczne zastosowanie, gdyż przyczyni się do podwyższenia poziomu kontroli obowiązkowego wyposażenia, skrócenia czasu jego inwentaryzacji i zmniejszenia liczby kradzieży.
Okres realizacji Projektu: 01.10.2018 r. – 31.03.2021 r.
Wartość Projektu: 2 947 339,00 zł
Kwota dofinansowania Projektu: 2 289 442,25 zł
ISS RFID Sp. z o.o.
ul. Druskiennicka 20
81-533 Gdynia
biuro@issrfid.com
tel.: +48 502 077 625
© 2023 ISS RFID. Wszystkie prawa zastrzeżone
Znajdź nas także tutaj: